Prinášame na trh vylepšenú verziu systému balenia: FOAMplus Bagpacker². Jedná sa dvojzložkový penový systém na ochranu citlivých výrobkov pri preprave, bez ohľadu na veľkosť a hmotnosť. Penové vypchávky Bagpacker²  sú vytvárané priamo zákazníkom pomocou tzv. systému "Foam-In-Bag", teda pomocou zariadenia vyvinutého spoločnosťou Storopack sa penou vypĺňa fóliové vrecko.

FOAMplus Bagpacker²

Penové vypchávky FOAMplus sa dokážu pružne prispôsobiť balenému tovaru a sú vhodné pre prepravu citlivých tovarov všetkých veľkostí. Dvojzložkové penové balenie sa vyrába priamo na baliacom pracovisku. Chráni prepravovaný tovar individuálne a kvalitne.
FOAMplus Bagpacker² je vylepšená verzia, na trhu rozšíreného a populárneho zariadenia, FOAMplus Bagpacker. Hydraulická jednotka je nahradená moderným elektrickým pohonom. Nový zvárací agregát uzatvorí vrecko vysoko kvalitným zvarom a zaistí, že pena a produkt sú spoľahlivo oddelené. Systému prislúchajúci softvér bol vyvinutý priamo spoločnosťou Storopack. Vďaka čiarovým kódom a programovateľných balíkovým sekvenciám prináša systém spoľahlivosť procesu a jasnú priehľadnosť nákladov. Stroj je vybavený novým 10-palcovým displejom, ktorý má mnoho ďalších funkcií. Je k dispozícii tak stolová verzia ako aj samostatne stojaci model s nastaviteľnou výškou. Môžu byť integrované buď ako samostatné zariadenia alebo po inštalácii v rade za sebou na dopravnom páse integrované s inými zariadeniami.


FOAMplus Bagpacker² je flexibilný systém a zaisťuje výrobu orientovanú na rôzne typy obalových riešení. Systém je navrhnutý pre tri rôzne veľkosti fólie: 47 cm, 45/15 cm a 60/15 cm. Môže byť použitý ako v malých, stredne veľkých i veľkých spoločnostiach. Za minútu dokáže FOAMplus Bagpacker² vyrobiť až 23 penových vypchávok. Tento systém je obzvlášť jednoduchý na manipulácii a veľmi robustný, pričom náklady na údržbu sú nízke. Ochranný obal je vhodný najmä pre výrobky ako sú ventily, čerpadlá, meracie prístroje alebo zdravotnícke pomôcky.